ویدیوها

کانال

کاربر

search

جستجوی عبارت 'اقیانوس آرام جنوبی'

دیدنیهای جزیره کوک

دیدنیهای جزیره کوک جزایر کوک واقع است در قارهٔ اقیانوسیه، اقیانوس آرام جنوبی، غرب جزایر پولینزیای فرانسه، شرق تونگا و جنوب غرب ساموآ ی آمریکا. پایتخت جزایر کوک، شهر آواروآ با ۱۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد. مساحت جزایر کوک ۲۴۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۹٬۵۶۹ نفر است.
بارگذاری شده توسط :jahangardi در تاریخ : ۸-۱۲-۱۳۹۷

جزایر کوک 4k

جزایر کوک واقع است در قارهٔ اقیانوسیه، اقیانوس آرام جنوبی، غرب جزایر پولینزیای فرانسه، شرق تونگا و جنوب غرب ساموآ ی آمریکا. پایتخت جزایر کوک، شهر آواروآ[۳] با ۱۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد. مساحت جزایر کوک ۲۴۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۹٬۵۶۹ نفر است. جزایر کوک به صورت مجمع الجزایر بوده و از بیش از ۱۲۰ جزیره تشکیل شده‌است که مهمترین آنها، راروتونگا آیتوتاکی، راکاهانگا، پوکاپوکاو پالمرستون نام دارند.
بارگذاری شده توسط :elham.m در تاریخ : ۴-۱۱-۱۳۹۶

دیدنی های فیجی

فیجی با نام رسمی جمهوری جزایر فیجی یک کشور جزیره‌ای در منطقهٔ ملانزی در اقیانوس آرام جنوبی است که در ۲ هزار کیلومتری جزیرهٔ شمالی زلاندنو قرار گرفته‌است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر فیجی شهر سووا است. در فیجی سه زبان انگلیسی، فیجیایی و هندی فیجی رسمیت دارند. جمعیت فیجی ۸۶۰ هزار نفر و واحد پول آن دلار فیجی است. ۶۵ درصد مردم این کشور مسیحی، حدود ۲۸ درصد هندو و ۶ درصد نیز مسلمان‌اند. نزدیکترین همسایگان آن از غرب وانوآتو، از جنوب غرب کالدونیای جدید ِ فرانسه، از جنوب شرق جزیرهٔ کرمادچ نیوزیلند، از شرق ساموآ، از شمال شرق جزایر والیس و فوتونای ِ فرانسه و از شمال تووالو است. این کشور از ۳۲۲ جزیره و ۵۳۳ صخره تشکیل شده‌است. تنها ۱۰۶ جزیره آن مسکونی هستند و ۸۷ درصد جمعیت کشور در دو جزیره اصلی زندگی می‌کنند. فیجی از هزارهٔ دوم پیش از میلاد باشندگان انسانی را در خود دیده‌است. در سده‌های هفدهم و هجدهم میلادی هلندی‌ها و بریتانیایی‌ها آن را کشف کردند و تا سال ۱۹۷۰ مستعمرهٔ بریتانیا به شمار می‌رفت. فیجی با توجه به جنگل‌های بسیار، منابع زیرزمینی و ذخایر ماهیان، یکی از پیشرفته‌ترین اقتصادهای منطقهٔ اقیانوسیه را داراست. امروزه مهمترین منبع تجارت خارجی این کشور گردشگری و صادرات شکر است. جمهوری فیجی در حال حاضر رئیس گروه ۷۷ است. فیجی از اعضای جدید جنبش غیرمتعهدها است و پس از استرالیا، نیوزیلند و پاپوآ گینه نو، چهارمین کشور بزرگ حوزه اقیانوسیه محسوب می‌شود
بارگذاری شده توسط :jahangardi در تاریخ : ۵-۱-۱۳۹۵

جزیره ای که گم شد

وقتی یک جزیره که در اطلس های معتبر و حتی نقشه گوگل به ناگهان از صحنه روزگار محو می شود، یک اشتباه انسانی است یا جبر جغرافیا؟ در اطلس های معتبر، نقشه یک جزیره به نام سندی در اقیانوس آرام جنوبی، جایی میان استرالیا و آمریکای جنوبی به چشم می خورد که دیگر وجود ندارد. حتی سفر بیست و پنج روزه دانشمندان به این جزیره مرموز هم بی نتیجه بود و اثری از آن نیافتند. اما واقعا چه بر سر این جزیره آمده، آیا اساسا این جزیره وجود خارجی داشته؟ یک پژوهشگر علوم جغرافی در اینباره می گوید: «احتمال اینکه خطای انسانی در ترسیم نقشه و دیجیتالی کردن آنها باعث چنین اتفاقی باشد بسیار زیاد است. ممکن است در اثر اشتباه این جزیره در بانک اطلاعاتی قرار گرفته باشد و چون مدت زمان زیادی دانشمندان به آنجا سفر نکرده اند همانطور باقی مانده. متاسفانه مناطق زیادی در جهان هستند که کاملا کشف نشده اند، بویژه اقیانوس ها.» حال گم شدن جزیره ای که دانشمندان به آن لقب "جزیره ارواح" را هم داده اند، آنها را ناگزیر از انجام تحقیقات بیشتر برای شناسایی سایر جزایر کرده است.
بارگذاری شده توسط :pante.A در تاریخ : ۲۰-۴-۱۳۹۶
نمایش اطلاعات بیشتر