نمایش دهنده ثابت
تاریک نمودن حاشیه
فوتبال شهری استثنایی , برک دنس و اسکیت و دوچرخه 4فوتبال دوستان
انصراف

تیم ملی فوتبال آلمان از پر قدرترین تیم‌های فوتبال در اروپا و جهان بشمار می رود . تیم ملی آلمان تا کنون توانسته سه بار جام جهانی فوتبال را در سالهای ۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰ و چهار بار نایب قهرمانی را در سالهای ۱۹۶۶، ۱۹۸۲، ۱۹۸۶، ۲۰۰۲ کسب نموده و چهاردوره موفق به کسب رتبه سومی جهان در سالهای ۱۹۳۴، ۱۹۷۰، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ شده است . همچنین یک بار عنوان چهارمی جهان را در سال 1958 کسب نموده است.تیم ملی فوتبال آلمان با فتح شش جام معتبر فوتبال جهان یعنی سه جام جهانی و سه جام قهرمانی اروپا، گرچه به لحاظ آمار و ارقام پس از برزیل در رده‌ی دومین تیم ملی پرافتخار جهان قرار می‌گیرد، اما می‌توان آن دو را با صرف نظر کردن از اعداد و ارقام، به لحاظ اعتبار و افتخار به نوعی هم رده تلقّی نمود چرا که به همان سان که نمی توان اعتبار و بزرگی برزیل را به سبب نداشتن افتخار قهرمانی اروپا به جرم واقع نشدن در گستره‌ی جغرافیایی این قارّه تنزّل داد، از کنار سایر مقام‌ها و حضور پر تعداد و تقریباً همیشگی آلمان در ادوار نهایی بسیاری از تورنمنت‌ها که درآنها به قهرمانی دست نیافت نیز نمی‌توان به سادگی عبور کرد.
تیم آلمان پس از عدم حضور در دو دوره‌ی ابتدایی جام ملت‌های اروپا در فرانسه و اسپانیا و حضوری نه چندان موفق در تورنمنت ۱۹۶۸ ایتالیا، با شرکت در تورنمت ۱۹۷۲ بلژیک مسیر پرافتخار خود در عرصه‌ی اروپایی را آغاز نمود.
در این دوره و در دومین حضور، آلمان با معرفی چهره‌هایی چون "گنتر نتزر" ستاره‌ی آن روزهای گلادباخ، "فرانتس بکن بائر" و "گرد مولر" ستارگان بی‌بدیل بایرن و فوتبال آلمان، به سکّان‌داری "هلموت شون" برتری قاطع خود را به همه ثابت کرد و با درخشش در طول مسابقات، در نهایت در مسابقه نهایی شوروی سابق را با نتیجه سه بر صفر در هم کوبید و با قهرمانی خود خبر ظهور مدعی جدیدی در فوتبال اروپا را به همگان اعلام داشت.

∨بیشتر...
برای دریافت فایل باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
برای اعمال نظر باید وارد سایت شوید یا " + ثبت نام کنید.
نظرات :
Error
برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
ویدیوهای مرتبط | نظرات
ویدیوی بعدی
نمایش خودکار
اشتراک گذاری با دنبال کنندگان
نام دنبال کننده :
    ویدیو برای دوستان ارسال شد.