نسخه اندروید
+دنبال کردن

خانه

درباره کانال

زنان، نیاز به توجهات تغذیه ای ویژه ای دارندپزشک بانوان
انصراف

کانال های مرتبط

ویدئوهای کانال

Video06:04

کدام غذاها برای مادرهای شیرده مناسب است؟

درسته که داشتن فرزند یکی از شیرین‌ترین لذت‌های زندگی است. اما همین فرزند مسئولیت‌هایی را به دوش مادر می‌گذارد که باید آنها را به نحو احسن انجام دهد. در ماه‌‌های اول تولد بزرگترین مسئولیت مادرشیرده، دادن شیر مناسب و غنی به نوزاد است زیرا این شیر مادر است که به رشد نوزاد و تامین نیازهای تغذیه‌ای او کمک می‌کند. از این رو مادر باید در این دوران بیشتر از همیشه مراقب تغذیه خود باشد و از مواد غذایی‌ای استفاده کند که باعث افزایش میزان شیر و افزایش میزان مواد مغذی موجود در شیرش شود. در این ویدئو به شما مادران شیرده می‌گوییم که چه مواد غذایی شما را به این هدف می‌رساند.
Video03:03

آیا رابطه جنسی در بارداری خطر دارد؟

داشتن یا نداشتن رابطۀ جنسی، سوالی است که خیلی از مادران باردار با آن مواجه خواهند شد. در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی در مورد رابطۀ جنسی مادران باردار و همسرانشان و برخی موارد منع آن برای شما صحبت خواهد کرد.
Video01:46

10 غذای مفید در دوران بارداری

10 غذای مفید در دوران بارداری
Video01:46

10 غذایی که خوردن آن در دوران بارداری ممنوع است

10 غذایی که خوردن آن در دوران بارداری ممنوع است
Video05:35

دردهایی که علامت بیماری برای زنان محسوب میشوند

چه علایمی در سلامت زنان، زنگ خطری است که باید جدی گرفته شوند . دکتر شاهین خزعلی متخضض زنان و زایمان و توضیحات بیشتر
Video10:29

بیماری که حدود 2 میلیون خانم ایرانی درگیرش هستند

در بخش سلامت زنان برنامه 37 درجه دکتر شاهین خزعلی جراح و متخصص زنان به بیماری آندومتریوز، علایم و درمان آن می پردازد.
Video05:11

خواب در دوران بارداری

دکتر ابوطالب صارمی ( Dr.AboTaleb Saremi) : یکی از معضلات خانمهای باردار به خصوص در ماه های آخر بارداری خوابیدن است که اکثر آنها برای قرارگرفتن در پوزیشنهای مناسب دچار مشکل هستند. این ویدئو راهنمای بسیار خوبی برای ایشان است.
Video02:48

نکته مهم در مورد زمان زایمان

صحیح ترین زمان تولد 266 روز یا 38 هفته پس ازباروری و لقاح است. تخمك معمولا در مدت دوازده ساعت پس از تخمكگذاری بارور می شود و هم خوابگی باید بیست و چهار ساعت قبل از باروری اتفاق افتادهباشد. بطور معمول یك زن باردار زمانی به ماما یا متخصص زایمان مراجعه می كند كه دوخونریزی قاعدگی متوالی در وی اتفاق نیفتاده باشد. در آن هنگام به خاطر آوردن زماندقیق هم خوابگی معمولا امكانپذیر نیست و از این رو تعیین روز باروری مشكل خواهدبود.
Video04:30

عفونت در دوران بارداری

در طی دوران بارداری ممکن است بدن دچار عفونت هایی شود که برای مادر یا کودک خطرناک باشند / بارداری در بیشتر زنان وضعیتی طبیعی و سالم است. اما ممکن است موجب مستعد شدن فرد به برخی عفونت‌ها شود. به علاوه بارداری ممکن است این عفونت‌ها را شدیدتر کرده و حتی عفونت‌های خفیف هم ممکن است منجر به بیماری جدی شوند / خطر اصلی برخی عفونت‌هایی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتند، برای مادر است. برخی دیگر از عفونت‌ها که به جنین منتقل می‌شوند، خطرات جدی برای کودک نیز به همراه دارند.
Video03:35

نقش پدر در دوران بارداری

نقش پدر در دوران بارداری باید این را قبول داشته باشیم که پدران هم پرورش دهندگان حساس و عاطفی هستند، حتی قبل از تولد. وظیفه پدری و پدر بودن از قبل از تولد شروع می شود / همان طور که مادر مواظب کودکی است که در شکم خود دارد پدر کودک با مواظبت از مادر کودک به طور غیرمستقیم مواظب کودکش است. بررسی ها و تحقیقات بر روی حالت عاطفی مادر و تاثیرش بر جنین نشان داده اگر مادر آرام باشد، کودک نیز آرامش خواهد داشت. به نظر می رسد نگرانی مداوم مادر در دوران بارداری، موجب ترشح هورمونهایی می شود که عامل فشار روحی هستند و بر اثر نفوذ این هورمونها به درون جفت، حالت مادر به کودک منتقل می شود
Video03:33

ورزش کردن در دوران بارداری

آیا از ورزش ها و فعالیت هایی که در دوران بارداری می توانید انجام دهید، آگاه هستید؟ : اگر تا به حال تنبلی کرده‌اید و اهل ورزش نبوده‌اید، از حالا می‌توانید دست به کار شوید. اگر قبل از دوران بارداری آدم پر تحرکی نبوده‌اید، حتماً قبل از شروع، برنامهٔ ورزشی خود را با پزشکتان در میان بگذارید. دوران باردرای، دورهٔ کاهش وزن و انجام ورزش‌های سخت نیست؛ اما اگر هیچ خطری سلامتی شما را تهدید نمی‌کند، می‌توانید یک برنامهٔ ورزشی متعادل را دنبال کنید. آرام و عاقلانه شروع کنید افراد مبتدی در ابتدا باید سه بار در هفته ترجیحاً یک روز در میان و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، ورزش را شروع کنند. آن قدر ورزش نکنید که حرارت بدنتان بالا برود و خود را بیش از حد خسته نکنید. اگر آنقدر نفس نفس می‌زنید که نمی‌توانید صحبت کنید، به خود فشار نیاورید و آهسته‌تر ورزش کنید. دقت کنید که خوب غذا بخورید و به اندازه کافی مایعات بنوشید. شما در دوران بارداری تقریباً روزانه نیاز به ۳۰۰ کالری اضافه دارید. هنگام ورزش همیشه بدنتان را خنک نگه دارید.
Video02:54

احتمال باردار شدن در دوران قاعدگی

احتمال باردار شدن در دوران قاعدگی
Video05:35

زمان و علائم تخمک گذاری

دانستن زمان تخمک‌گذاری یکی از روش‌های اطلاع از وقت مناسب برای اقدام به بارداری است. در این ویدیو، دکتر مهراندخت عابدینی، متخصص زنان و زایمان در مورد تشخیص حدودی و دقیق زمان تخمک‌گذاری و علائم آن توسط خود خانم‌ها برای اقدام به رابطۀ جنسی‌ای که منجر به باردار شدن شود، برای شما به شکل کامل صحبت خواهد کرد.
Video01:22

نشانخ های قبل از قاعدگی

سندروم قبل از قاعدگی
Video03:14

پیشگیری از ابتلا به یبوست در بارداری (باروری، بارداری، زایمان)

پیشگیری از ابتلا به یبوست در بارداری (باروری، بارداری، زایمان)
Video03:40

ادویه های مجاز و ممنوع در بارداری

ادویه های مجاز و ممنوع در بارداری
Video03:37

درد زایمان چه زمانی آغاز می شود؟ (دکتر فاطمه سمامی)

درد زایمان چه زمانی آغاز می شود؟ (دکتر فاطمه سمامی)
Video03:34

عفونت مجاری ادراری چیست و بهترین روش های درمان و پیشگیری از آن

عفونت مجاری ادراری چیست و بهترین روش های درمان و پیشگیری از آن
Video04:01

زمان باروری

دکتر ابوطالب صارمی ( Dr.AboTaleb Saremi) : تعیین زمان باروری بسیار مهم است و معمولا با توجه به سیکل تخمک گذاری خانم سنجیده می شود. آشنایی با روش محاسبه و علائم و تغییرات بدن در این دوره بسیار اهمیت دارد . این ویدئو راهنمای بسیار مناسبی برای خانمهای محترمی که قصد بارداری دارند می باشد.
Video03:00

بهداشت قاعدگی

یکی از مهمترین مسایل در دوران قاعدگی ، رعایت بهداشت فردیست . حتما هر روز حمام کنید . این باور قدیمی که می گویند حمام مضر است ، مربوط به قدیم و استفاده از حمامهای خزینه ای ، استخری و یا عمومیست . در ضمن دوش گرفتن علاوه بر پاکیزه کردن و خوشبو کردن بدن شما، بسیار آرامش بخش است حتما ازعطر استفاده کنید و پدهای بهداشتی رادایما عوض کنید ...
Video02:58

کاهش دردهای قاعدگی

کاهش دردهای قاعدگی
Video08:57

تخمدانهای پلی کیستیک

دکتر ابوطالب صارمی ( Dr.AboTaleb Saremi) : سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یکی از شایع ترین اختلال هورمونی در میان زنان به شمار می آید. مهمترین مشخصه این اختلال وجود تخمدان های بزرگ محتوی تعداد زیادی کیست کوچک است که در لایه بیرونی هر تخمدان قرار گرفته است. در این سندرم سطح هورمون های زنانه (نظیر استروژن، پروژسترون، LH و FSH) دچار عدم تعادل شده و باعث ناباروری می گردد.
Video03:16

دکترضیایی :تنظیم عادت ماهیانه

دکترضیایی :تنظیم عادت ماهیانه
Video02:17

تخمک گیری در خانمها به چه صورتی است؟

تخمک گیری در خانمها به چه صورتی است؟
Video06:26

توصیه دکتر مظهری به زنان قبل از بارداری

توصیه دکتر مظهری به زنان قبل از بارداری
Video03:02

چگونه علائم بروز سرطان پستان را تشخیص دهیم؟

چگونه علائم بروز سرطان پستان را تشخیص دهیم؟
Video05:52

خانم های چاقی که باردار نمی شوند ببینند!

یکی از مسائلی که گیربان گیر زوج های جوان شده، نازایی است، زوج هایی که آقا یا خانم و یا هر دو چاق هستند، این مساله نمود یافته است.
Video01:22

نشانگان قبل از قاعدگی

نشانگان قبل از قاعدگی
Video06:25

فیبروم های رحمی

دکتر ابوطالب صارمی ( Dr.AboTaleb Saremi) : یکی از شایعترین بیماری های رحم، میوم یا به عبارتی لیومویم یا فیبروم است. فیبروم ها شایعترین تومورهای دستگاه تناسلی مونث هستند و می توانند در نقاط مختلف رحم رشد کنند و با اندازه های متفاوت دیده می شوند. میومها خوش خیم بوده و فقط در 20-25% موارد علامتدار می شوند. این میومها به سه دسته ساب سروزال، انترامورال و ساب موکوزال تقسیم می شوند. درمان آنها می تواند شامل پیگیری، درمان دارویی و یا جراحی باشد.
Video12:54

افتادگی رحم و بی اختیاری ادراری

دکتر ابوطالب صارمی ( Dr.AboTaleb Saremi) : افتادگی رحم به دلیل شل شدن عضلات دیواره رحم اتفاق می افتد که طی آن، رحم کمی جابه جا می شود و پایین تر از جای معمول قرار می گیرد.این جابه جایی سبب احساس فشار و درد لگنی و در اغلب موارد، مشکلات ادراری می شود. معمولا علت این بیماری، فشار ناشی از حاملگی و زایمان است . اما عوامل دیگری چون سن بالا، چاقی، سرفه مزمن و شلی ذاتی فاشیای لگنی ( افتادگی و شلی لگن ) نیز می تواند در بروز این مشکل موثر باشد .

پزشک بانوان

sinohe

۱۳۹۴-۱۱-۲۷

۱۳۹۶-۱۲-۵

۳۹۵

پزشکی

این کانال توضیحاتی ندارد.