+دنبال کردن

خانه

درباره کانال

کانال های مرتبط

ویدئوهای کانال

Video05:00

بیماریهای خطرناک پوستی

بیماریهای خطرناک پوستی بیماری‌های پوستی می‌توانند بسیار خطرناک باشند، این بیماری‌ها حالت مسری یا غیر مسری دارند و به همین دلیل باید افراد به طور مرتب تحت مشاوره و کنترل متخصص برای بررسی وضعیت پوست خود قرار داشته باشند، بویژه اگر سابقه بیماری پوستی در خود یا اطرافیان واعضای خانواده خود را دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/4lkg مراجعه فرمایید.
Video05:55

علائم خارش پوست

علائم خارش پوست دلایل متعددی برای خارش پوست وجود دارد که برخی از آنها مربوط به بیماری های پوستی است و برخی مربوط به بیماری های جدی تر دیگر مانند سرطان وایدز . جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/4lkg مراجعه فرمایید.
Video00:44

مواد غذایی که سرشار از پتاسیم هستند

مواد غذایی که سرشار از پتاسیم هستند تحقیقات دانشمندان نشان داده است خوردن حداقل ۵ وعده میوه و سبزی‌جات در روز، احتمال خطر مرگ بر اثر بیماری‌های حاد مانند بیماری‌های قلبی، سکته قلبی و سرطان را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. جهت کسب اطلاعاتبیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/o2gh مراجعه فرمایید
Video10:01

عوارض کمبود پتاسیم در بدن

عوارض کمبود پتاسیم در بدن پتاسیم یک ماده مغذی ضروری است اما اغلب نادیده گرفته می شود، از این رو کمبود آن ممکن است به عنوان یک مساله نگران کننده در نظر گرفته نشود. اما باید به این نکته توجه داشت که پتاسیم نقش مهمی در بسیاری از عملکردهای بدن ایفا می کند. پتاسیم به حرکت عضلات، دریافت مواد مغذی مورد نیاز سلول ها، و ارسال سیگنال ها توسط اعصاب کمک می کند. افزون بر این، پتاسیم اهمیت ویژه ای برای سلول های حاضر در قلب دارد، زیرا از افزایش بیش از حد فشار خون جلوگیری می کند. به واسطه اهمیت پتاسیم، آگاهی از علائم کمبود آن در بدن و چرایی رخداد آن اهمیت دارد. جهت کسب اطلاعاتبیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/o2gh مراجعه فرمایید
Video06:53

چرا ورزش می کنیم ولی باز چاقیم

چرا ورزش می کنیم ولی باز چاقیم اکثر افراد برای کم کردن وزن اضافه‌شان ورزش می‌کنند. اما در موارد بسیار زیادی، ورزش دقیقا بر عکس اینکار را انجام می‌دهد و باعث افزایش وزن فرد می‌شود! بنظر می‌رسد که مهم نیست چقدر مراقب غذایی که می‌خورید هستید یا چقدر منظم تمرین می‌کنید، هنوز هم نمی‌توانید بدرستی وزن کم کنید. اما وحشت نکنید. اگر برای حفظ بدنی سالم، همه‌ی کارهای لازم را انجام داده‌اید، افزایش چند کیلو می‌تواند گمراه کننده باشد. در مقاله‌ی امروز، ما لیستی از دلایلی که چرا ممکن است ورزش باعث افزایش وزن شما شود را بیان می‌کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/qk1e مراجعه فرمایید.
Video01:57

فراوانی ماده معدنی آهن در بدن

فراوانی ماده معدنی آهن و اتفاقاتی که در بدن می افتد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/qk1e مراجعه فرمایید.
Video04:27

هنگامی که بدن دچار فقر آهن میشود

هنگامی که بدن دچار فقر آهن میشود شایعترین مشکل علائم عمومی مانند احساس سستی، خستگی همیشگی یا هنگام فعالیت و احساس کسالت عمومی است. سایر علائم سرگیجه کاذب، ابتلای مکرر به بیماریهای ویروسی مانند سرماخوردگی، ناخنهای قاشقی شکل (گود شدن روی ناخن)، هرزه‌خواری و خواب رفتن و سوزن سوزن شدن دست و پاها است.[۲] کمبود آهن گاهی سبب رنگ پریدگی و زخم غیرطبیعی گوشه لب می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/qk1e مراجعه فرمایید.
Video05:05

فیلم تزریق بوتاکس

فیلم تزریق بوتاکس کار بوتاکس ریلکس کردن عضلات است و قابلیت لیفت را ندارد، به‌ همین دلیل بهتر است قبل از ایجاد چین‌ و چروک و همچنین ایجاد ترک پوستی تزریق شود. در افراد جوان شکل و تاثیرگذاری بوتاکس بهتر است، اما در سنین بالا به‌ دلیل کوچک شدن عضلات و افتادگی پوست بوتاکس تاثیرگذاری زیادی ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/f8bz مراجعه فرمایید
Video01:51

مناسبترین سن برای تزریق بوتاکس

مناسبترین سن برای تزریق بوتاکس اثر بوتاکس کاملا موقتی بوده و بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، عملکرد عضلات به حالت قبل باز می گردد. بوتاکس معمولا بین 4 تا 8 ماه ماندگاری دارد. بعد از تزریق بوتاکس، حدود 5 روز تا یک هفته طول می کشد تا اثر خود را بگذارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/f8bz مراجعه فرمایید.
Video02:50

خواب رفتن دست و پا نشانه چیست؟

خواب رفتن دست و پا نشانه چیست؟ خواب رفتن دست و پا یا هر دوی آنها، عارضه‌ای بسیار رایج و آزاردهنده است. چنین احساسی خیلی از اوقات بی‌خطر و موقتی است. ممکن است خیلی ساده، وقتی دست‌تان را مدت طولانی زیر سرتان می‌گذارید به اعصاب دست فشار وارد شود و دست‌تان خواب برود، یا مثلا وقتی پاهایتان را روی هم می‌اندازید، اگر بیش از حد طول بکشد اعصاب پایتان عکس‌العمل نشان بدهد و در اصطلاح عامیانه؛ گِزگِز شود. در هر دو مورد این گِزگِز (مورمور) شدن هر چند که آزاردهنده است اما با دردی همراه نیست و با از بین رفتن فشار وارده برطرف می‌شود، فقط کافی است فرد حالت قرار گرفتن دست یا پای خود را تغییر دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/6eoc مراجعه فرمایید.
Video02:53

دلایل خواب رفت دست و پا

دلایل خواب رفت دست و پا خواب رفتن دست و پا یا هر دوی آنها، عارضه‌ای بسیار رایج و آزاردهنده است. چنین احساسی خیلی از اوقات بی‌خطر و موقتی است. ممکن است خیلی ساده، وقتی دست‌تان را مدت طولانی زیر سرتان می‌گذارید به اعصاب دست فشار وارد شود و دست‌تان خواب برود، یا مثلا وقتی پاهایتان را روی هم می‌اندازید، اگر بیش از حد طول بکشد اعصاب پایتان عکس‌العمل نشان بدهد و در اصطلاح عامیانه؛ گِزگِز شود. در هر دو مورد این گِزگِز (مورمور) شدن هر چند که آزاردهنده است اما با دردی همراه نیست و با از بین رفتن فشار وارده برطرف می‌شود، فقط کافی است فرد حالت قرار گرفتن دست یا پای خود را تغییر دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/6eoc مراجعه فرمایید.
Video12:29

همه چیز درباره ویرایش ژن

همه چیز درباره ویرایش ژن کریسپر نوعی تکنولوژی جدید ویرایش ژنتیکی است که می‌تواند به پیشرفت ژن درمانی کمک‌های زیادی بکند. تاکنون ژن درمانی عمدتا از طریق تکنیک «انتقال ژن» (gene transfer) انجام شده است؛ به این صورت که یک ویروس بی‌گزند، نسخه‌ی سالمی از یک ژن را به سلول منتقل می‌کند تا جای ژن معیوب را که بیماری ایجاد کرده، بگیرد. اما در روش کریسپر، دانشمندان می‌توانند مستقیما ژن معیوب را اصلاح کنند. آنها DNA معیوب را جدا کرده و به جای آن یک DNA سالم می‌گذارند. قاعدتا، این روش باید خیلی بهتر از اضافه کردن یک ژن جدید جواب دهد، چون در این صورت خطرات ناشی از اضافه کردن یک ژن غریبه و خارجی از میان می‌رود. گاهی اوقات ممکن است این ژن خارجی در مکان اشتباهی قرار گیرد و منجر به سرطان شود.اما ژنی که با تکنیک کریسپر ترمیم شده تحت کنترل خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/nmle مراجعه فرمایید
Video02:16

کریسپر چیست؟

کریسپر چیست؟ کریسپر نوعی تکنولوژی جدید ویرایش ژنتیکی است که می‌تواند به پیشرفت ژن درمانی کمک‌های زیادی بکند. تاکنون ژن درمانی عمدتا از طریق تکنیک «انتقال ژن» (gene transfer) انجام شده است؛ به این صورت که یک ویروس بی‌گزند، نسخه‌ی سالمی از یک ژن را به سلول منتقل می‌کند تا جای ژن معیوب را که بیماری ایجاد کرده، بگیرد. اما در روش کریسپر، دانشمندان می‌توانند مستقیما ژن معیوب را اصلاح کنند. آنها DNA معیوب را جدا کرده و به جای آن یک DNA سالم می‌گذارند. قاعدتا، این روش باید خیلی بهتر از اضافه کردن یک ژن جدید جواب دهد، چون در این صورت خطرات ناشی از اضافه کردن یک ژن غریبه و خارجی از میان می‌رود. گاهی اوقات ممکن است این ژن خارجی در مکان اشتباهی قرار گیرد و منجر به سرطان شود.اما ژنی که با تکنیک کریسپر ترمیم شده تحت کنترل خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/nmle مراجعه فرمایید
Video02:04

ماسک صورت برای پوست خشک

ماسک صورت برای پوست خشک موز دارای ویتامین A، پتاسیم و کلسیم بوده که با خشکی پوست به خوبی مقابله می کند. ماست حاوی اسید لاکتیک است و مانند یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست عمل می کند. ماست همچنین با از بین بردن آلودگی ها از سطح پوست، موجب ضد عفونی کردن آن نیز می شود.
Video05:01

10 حقیقت جالب در مورد عطسه

10 حقیقت جالب در مورد عطسه عطسه کردن یک واکنش طبیعی بدن برای محافظت از بدن ما است. وقتی عطسه می‌کنیم بینی ما از وجود جسم‌های خارجی چون گرد و خاک، انواع قارچ‌هایی که در هوا پراکنده هستند و حتی از وجود گرده گل که در بسیاری از مواقع حساسیت زا نیز هستند، پاک می‌شوند.
Video04:09

وقتى عطسه مى كنيم چه اتفاقى در بدن ما مى افتد؟

وقتى عطسه مى كنيم چه اتفاقى در بدن ما مى افتد؟ عطسه زدن بسیار مهم است زیرا بخش مهمی از فرایند ایمنی بدن است که کمک می کند سالم بمانید.
Video01:36

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه داروی درمان متاستاز سرطان سینه جهت کسب اطلاعاتبیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/0evs مراجعه فرمایید.
Video04:34

پیشگیری از سرطان سینه

پیشگیری از سرطان سینه سرطان سینه (Breast Cancer) نوعی از سرطان است که از بافت پستان آغازشده و به دلیل رشد خارج از قاعده سلول‌های غیرطبیعی در پستان رخ می‌دهد. هر اندازه این بیماری زودتر تشخیص داده‌ شده و اقدام به درمان شود، قاعدتا درمان آن آسان‌تر و میزان موفقیت آن بیشتر خواهد بود. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وب‌سایت دکتر پرویزیان، به جرأت می‌توان گفت امروزه، سرطان سینه رایج‌ترین و دومین عامل مرگ‌ومیر در میان خانم‌ها می‌باشد. اگرچه در آقایان نیز احتمال ابتلاء به سرطان وجود دارد اما احتمال آن در خانم‌ها بیش از صد برابر است. تومور سینه به دو صورت تومورهای خوش خیم و تومورهای بدخیم وجود دارد. در هر دو نوع، رشد سلول‌ها سریع و زیاد می‌باشد. البته تومورهای دیگری نیز تحت عنوان تومورهای بینابین وجود دارند که در ابتدا خوش خیم بوده و سپس تبدیل به تومورهای بدخیم می‌شوند. در تومورهای خوش خیم، روند ازدیاد سلول‌ها در مرحله مشخصی متوقف می‌شود، اما در تومورهای بدخیم روند ازدیاد بدون وقفه ادامه یافته، قابل‌مهار نبوده و در واقع تبدیل به سرطان سینه می‌شود که در صورت عدم درمان به سایر قسمت‌های بدن گسترش‌یافته (متاستاز)، در کار آن‌ها اختلال ایجاد کرده و در نهایت با درگیر ساختن اعضای حیاتی بدن می‌تواند منجر به مرگ فرد شود. جهت کسب اطلاعاتبیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/0evs مراجعه فرمایید.
Video07:45

علائم تشخیص سرطان سینه

علائم تشخیص سرطان سینه سرطان سینه (Breast Cancer) نوعی از سرطان است که از بافت پستان آغازشده و به دلیل رشد خارج از قاعده سلول‌های غیرطبیعی در پستان رخ می‌دهد. هر اندازه این بیماری زودتر تشخیص داده‌ شده و اقدام به درمان شود، قاعدتا درمان آن آسان‌تر و میزان موفقیت آن بیشتر خواهد بود. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وب‌سایت دکتر پرویزیان، به جرأت می‌توان گفت امروزه، سرطان سینه رایج‌ترین و دومین عامل مرگ‌ومیر در میان خانم‌ها می‌باشد. اگرچه در آقایان نیز احتمال ابتلاء به سرطان وجود دارد اما احتمال آن در خانم‌ها بیش از صد برابر است. تومور سینه به دو صورت تومورهای خوش خیم و تومورهای بدخیم وجود دارد. در هر دو نوع، رشد سلول‌ها سریع و زیاد می‌باشد. البته تومورهای دیگری نیز تحت عنوان تومورهای بینابین وجود دارند که در ابتدا خوش خیم بوده و سپس تبدیل به تومورهای بدخیم می‌شوند. در تومورهای خوش خیم، روند ازدیاد سلول‌ها در مرحله مشخصی متوقف می‌شود، اما در تومورهای بدخیم روند ازدیاد بدون وقفه ادامه یافته، قابل‌مهار نبوده و در واقع تبدیل به سرطان سینه می‌شود که در صورت عدم درمان به سایر قسمت‌های بدن گسترش‌یافته (متاستاز)، در کار آن‌ها اختلال ایجاد کرده و در نهایت با درگیر ساختن اعضای حیاتی بدن می‌تواند منجر به مرگ فرد شود. جهت کسب اطلاعاتبیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/0evs مراجعه فرمایید.
Video05:05

آموزش رنگ و مش با اولاپلکس

آموزش رنگ و مش با اولاپلکس در این آیتم آموزشی قصد داریم درباره اولاپلکس با شما صحبت کنیم. بر خلاف تصور برخی افراد، اولاپلکس، ریموور یا دکلره نیست. اولاپلکس یک محصول محافظتی برای موها است که برای موهای دکلره شده کاربرد دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/9koa مراجعه فرمایید.
Video03:03

بهترین روغن برای تقویت ناخن ها

بهترین روغن برای تقویت ناخن ها روغن کرچک هم کاربرد داخلی دارد و هم کاربرد خارجی. استفاده از این روغن می‌تواند باعث تقویت و بهبود وضعیت دستگاه ایمنی بدن شود؛ از این رو، این داروی طبیعی خانگی می‌تواند در درمان ناراحتی‌ها و بیماری‌های فراوانی از جمله بیماری پارکینسون، تصلب بافت چندگانه یا ام ‌اس، ریزش مو، فلج مغزی، روماتیسم و آرتروز، یبوست، آفتاب سوختگی، ساییدگی پوست، قارچ پوستی، میگرن و غیره موثر باشد. بنابراین، با مطالعه‌ی این مقاله درباره‌ی جزییات خواص روغن کرچک برای سلامتی و زیبایی انسان، اطلاعات‌تان را در مورد این روغن بی‌نظیر بالا ببرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/zenc مراجعه فرمایید
Video03:43

از بین بردن جوشهای سر سیاه

معرفی یک نوع ماسک برای از بین بردن جوشهای سر سیاه جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/a4nr مراجعه نمایید.
Video03:59

سفت کردن پوست بعد از رژیم لاغری

سفت کردن پوست بعد از رژیم لاغری افزایش سن یا گرفتن رژیم های لاغری از علل افتادگی و شل شدن پوست صورت می باشند اما راه های طبیعی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها پوست خود را صاف و سفت نگه دارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/fkd7 مراجعه فرمایید.
Video01:58

جلوگیری از شل شدن پوست با ویتامین سی (c)

جلوگیری از شل شدن پوست با ویتامین سی (c) افزایش سن یا گرفتن رژیم های لاغری از علل افتادگی و شل شدن پوست صورت می باشند اما راه های طبیعی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها پوست خود را صاف و سفت نگه دارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/fkd7 مراجعه فرمایید.
Video04:51

همه چیز درباره قهوه

همه چیز درباره قهوه قهوه یکی از نوشیدنی‌های رایج است که امروزه در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. عده‌ای مصرف آن را برای سلامتی مضر می‌دانند، اما این نوشیدنی طبیعی نیز مانند بسیاری از خوراکی‌های دیگر خواصی دارد و باید در مصرف آن تعادل رعایت شود تا مشکلی در پی نداشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/63h5 مراجعه فرمایید.
Video04:40

فواید قهوه

فواید قهوه برای بدن را در این ویدیو شرح خواهیم داد. قهوه یکی از نوشیدنی‌های رایج است که امروزه در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. عده‌ای مصرف آن را برای سلامتی مضر می‌دانند، اما این نوشیدنی طبیعی نیز مانند بسیاری از خوراکی‌های دیگر خواصی دارد و باید در مصرف آن تعادل رعایت شود تا مشکلی در پی نداشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/63h5 مراجعه فرمایید.
Video04:51

اثرات نوشیدن قهوه در بدن

اثرات نوشیدن قهوه در بدن را برای شما دوستان شرح خواهیم داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/63h5 مراجعه فرمایید.
Video05:06

عادتهای غلط که باعث چرب شدن موها می شود

۷ عادت غلط که موها رو خراب و چرب میکند
Video05:30

جلوگیری از چرب شدن موها

جلوگیری از چرب شدن موها موهای چرب، بیشتر مشکل افراد با موهای صاف است. وقتی که مو، چرب می‌شود، به کف سر می‌چسبد و روغنی و کثیف به نظر می‌رسد. چربی از غددی در پایه‌ی مو ترشح می‌شود. ترشح چربی لازم است، زیرا از شکنندگی موها جلوگیری می‌کند. همچنین باعث درخشندگی موها می‌شود، ولی در افرادی که موهای چرب دارند، ترشح چربی بیش از حد است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/qi8j مراجعه فرمایید.
Video05:21

علت چرب شدن موها

8 علت چرب شدن موها موهای چرب، بیشتر مشکل افراد با موهای صاف است. وقتی که مو، چرب می‌شود، به کف سر می‌چسبد و روغنی و کثیف به نظر می‌رسد. چربی از غددی در پایه‌ی مو ترشح می‌شود. ترشح چربی لازم است، زیرا از شکنندگی موها جلوگیری می‌کند. همچنین باعث درخشندگی موها می‌شود، ولی در افرادی که موهای چرب دارند، ترشح چربی بیش از حد است. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک http://www.pishtaztech.ir/qi8j مراجعه فرمایید

سلامت و پزشکی

pishtaztech

۱۳۹۷-۱۱-۱۵

۱۳۹۷-۱۱-۱۶

۶۴

گوناگون

ویدیو های مربوط به دسته بندی سلامت و پزشکی سایت پیشتازتک برترین و به روز ترین ویدیو ها در زمینه سلامت و پزشکی