ویدیوها

کانال

کاربر

search

جستجوی عبارت 'قالی بافی'

آموزش قالی بافی

*آتروپات فرش *شرکت تولیدی بازرگانی آتروپات فروزان *تولید و توزیع کننده انواع نخ و نقشه فرش و تابلو فرش دستباف با مرغوب ترین نخ و ابریشم *تولید کننده انواع دار قالی با اندازه های مختلف همراه با چله کشی و بدون چله *مرکز فروش و پخش انواع نخ خام مرینوس ،پشم ،چله پنبه و ابریشم ،ابریشم سفید و رنگی ،پود نازک و کلفت و ابزار بافت به صورت عمده و خرده *اعطای نمایندگی به کلیه شهرهای کشور *تخصصی ترین شرکت و فروشگاه اینترنتی نخ و نقشه و مواد اولیه فرش *آدرس دفتر مرکزی :اردبیل، مابین قیام و مبارزان جنب فروشگاه کفش شیما « به مدیریت فتح اللهی » *تلفن تماس:33521228-045-----09195075713 برای آگاهی از موجودیهای محصولات وهمچنین قیمتهای بروز و نحوه ثبت سفارش از سایت شرکت بازدید فرمایید. * آدرس فروشگاه اینترنتی : https://atropatcarpet.ir
بارگذاری شده توسط :atropatcarpet در تاریخ : ۱۲-۶-۱۳۹۸

آموزش قالی بافی قسمت پنجم

آموزش قالی بافی قسمت پنجم آموزش نقشه خوانی کامپیوتری فرش
بارگذاری شده توسط :keramati.yeganeh در تاریخ : ۱۲-۱۲-۱۳۹۷

آموزش قالی بافی قسمت چهارم

آموزش قالی بافی قسمت چهارم آموزش بافت گره ترکی
بارگذاری شده توسط :keramati.yeganeh در تاریخ : ۱۲-۱۲-۱۳۹۷

آموزش قالی بافی قسمت سوم

آموزش قالی بافی قسمت سوم پود کشی بافت فرش ضمن دارا بودن اصالت و فرهنگ ایرانی می تواند به اثری به یادماندنی و با ارزش برای شما تبدیل شود که با گذشت زمان روز به روز به ارزشش افزوده می شود.
بارگذاری شده توسط :keramati.yeganeh در تاریخ : ۱۲-۱۲-۱۳۹۷

آموزش قالی بافی قسمت دوم

آموزش قالی بافی قسمت دوم چله کشی مرحله اول بافت فرش است و برای اینکاربه دار و ۴ تا ابزار نیاز داریم. دفه، قیچی پرداخت ، سیخ پود کشی و قلابی که با آن بافت انجام می شود
بارگذاری شده توسط :keramati.yeganeh در تاریخ : ۱۲-۱۲-۱۳۹۷

آموزش قالی بافی قسمت اول

آموزش قالی بافی قسمت اول سیه بندی دارقالی
بارگذاری شده توسط :keramati.yeganeh در تاریخ : ۱۲-۱۲-۱۳۹۷

آموزش قالی بافی گره ترکی

آموزش قالی بافی گره ترکی
بارگذاری شده توسط :movco در تاریخ : ۳-۱۱-۱۳۹۶

تصاویر بی نظیر یک توریست از هنر قالی بافی مردم کاشان

تصاویر بی نظیر یک توریست از هنر قالی بافی مردم کاشان
بارگذاری شده توسط :pante.A در تاریخ : ۳۱-۲-۱۳۹۶

امرار معاش بانوان خوزستانی از قالی‌بافی

بانوان اندیمشکی نسل هاست که به شغل قالی‌بافی مشغول بوده و نیازمند حمایت هستند.هویت ایرانی به صنایع دستی اش گره خورده و سهم از آن را قالی بافی به نام خود ثبت کرده است. هنرمندانی که سال ها و نسل به نسل در استان های جنوبی کشور به این شغل مشغول بوده و این روزها نیازمند حمایت های اقتصادی هستند.
بارگذاری شده توسط :video_news در تاریخ : ۲۲-۱۰-۱۳۹۶

دیدنی های شهر گلپایگان

گلپایگان شهری در استان اصفهان ایران است که در فاصله ۳۵۲ کیلومتری تهران و ۱۵۶کیلومتری شمال غربی اصفهان قرار دارد. سلسله کوه‌های مرکزی و رود قبله، که از کوه‌های اطراف گلپایگان سرچشمه می‌گیرد، از این شهر می‌گذرد و مابین شهرهای خوانسار، نجف‌آباد، خمین و میمه جای گرفته است. گلپایگان شهری است با فرهنگ کهن، پرداخته همای دختر بهمن (سمره، چهره آزاد)، از سلسله کیانیان، که دراصل نامش، وردپاتکان (سرزمین گلُ سرخ) بوده‌است.صنایع دستی مهم گلپایگان قالی بافی، نمد بافی، گلیم بافی، منبت کاری، خطاطی، نقاشی... است. بنای سیدالاسادات، ارگ تاریخی گوگد، امامزاده هفده تن، ناصربن علی، مسجد حجت‌الاسلام، گنبد بابا مصری، مسجد جامع سراوان، کاروانسرای جلودار (در جاده قدیم اصفهان)، کاروانسرای دُّر، شهر مخروبه آذرآباد، امامزاده ابوالفتوح وانشان، گوشه، باب شیخ، دره شهیدان، صالح پیغمبر، امامزاده عمران بن علی، ظرف آنشدان نقره‌ای، قلعه ادیب (پشت بارو). از دیوار بارو که نشان از هویت باستانی گلپایگان است، متأسفانه امروز تنها قسمتهای اندکی باقی است. ۱ـ قسمتی از دیوار و یک برج مخروبه واقع در صحرای عرب، در کنار پل جدید رودخانه ۲ـ قسمتی کوتاه که ارتفاع آنرا برای همگونی با دیوار ساختمانهای مجاور کم کرده‌اند، (واقع در پشت مسجد عمو کرم) ۳ ـ قسمت از دیوار و دو برج واقع در صحرای پُشته که یکی از برجهای آن به عنوان دیوار منزل مورد استفاده قرار گرفته و تا حد ممکن کوتاه شده است. قلعه باقرخان: باقرخان از سواران دلیر و سرکرده فوج گلپایگان بود و قلعه وی (قلعه باقرخان) در شمال شرقی شهر و در دشت باباعبدالله بنا شده بود و در جنگها مورد استفاده قرار می‌گرفت. اکنون اطراف قلعه مزبور کشت و زرع می‌شود اما هنوز آثار آن پابرجا است. دیگر قلعه‌های شهر عبارتند از: قلعه ادیب (پشت بارو)، قلعه قدسی، قلعه سر رباطان (سلواتون)، قلعه اسفنجه، قلعه گبری، قلعه رکابدار، قلعه اختخوان، قلعه حسن فلک، قلعه حسن‌آباد، قلعه وداغ (تپه تاریخی و دیدنی روستای وداغ که در زیر آن تمام امکانات زندگی پیشینیان شامل حمام و سرداب با استفاده از اصول معماری حیرت انگیز بنا شده بود)، رُوخونه (رودخانه قبله)، باغ برج علی اکبری، خانه میثمی، خانه معظمی‌ها و خانه شجاع نظام در سر رباطان، خانه تاریخی یوسفی: خانه تاریخی یوسفی ورزنه از آثار به یادگارمانده از دوره قاجاراست. خانه مزبور که با شماره ۱۹۰۴۵ درفهرست آثار ملی به ثبت رسیده، حدود ۲۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و ازمصالح آجر و خشت وگل ساخته شده و شامل یک شاهنشین و اتاق‌های تو درتو است. در ورزنه (از آثار دوران قاجار) و... خانه تاریخی یوسفی ورزنه از آثار به یادگارمانده از دوره قاجاراست. خانه مزبور که با شماره ۱۹۰۴۵ درفهرست آثار ملی به ثبت رسیده، حدود ۲۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و ازمصالح آجر و خشت وگل ساخته شده و شامل یک شاهنشین و اتاقهای تو درتو است.
بارگذاری شده توسط :irangardi در تاریخ : ۱۲-۹-۱۳۹۴

دیدنی های شهر جندق

جندق از توابع شهرستان خور در ۳۵۰ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد. موقعیت جغرافیایی آن عرض ۳۳:۵۶:۲۳ شمالی و طول ۵۴:۲۱:۲۹ شرقی ارتفاع آن از سطح آبهای آزاد۱۲۱۳ متر می‌باشد. جندق از شمال به کویر بزرگ، از غرب به کویر ریگ جن و سلسله کوه‌های جندق، از جنوب به بیابانهای اطراف خور و از شرق به حاشیه جنوبی دشت کویر محدود می‌شود. شهر جندق در زمانهای گذشته در مسیر شاه راه ارتباطی کاروان گذر جندق به بیدستان قرار داشته و کاروانهایی که از سمت جنوب ایران قصد عزیمت به ری و شمال کشور را داشته‌اند، قبل از عبور از دریای کویر در جندق اتراق می کرده‌اند. سون هدین کویر نورد بزرگ سویدی در کتاب کویرهای ایران به نام جندق اشاره کرده و ۲ روز را قبل از عزیمت به طرود در جندق سپری کرده است. در حال حاضر جندق محور ارتباطی اصفهان-نایین-جندق-دامغان-مشهد است و مسافرانی که از اصفهان و شهرهای جنوبی ایران قصد عزیمت به مشهد را دارند از این محور استفاده می‌کنند. این شهر قدمتی بیش از هزار سال دارد و قلعهٔ خشتی باستانی در شمال آن مربوط به دورهٔ ساسانی می‌باشد. جمعیت شهر جندق حدود۵۰۰۰ نفر است زنان بیشتر به قالی بافی می‌پردازند که معروف به قالی نفیس نایینی است و مردان در تولیدی‌های آجر ساختمانی، ساختمان سازی در سطح شهرستان، مرغداری، دامداری و تاحدودی کشاورزی و.. کار می‌کنند. روستای زیبای مصر از توابع جندق در۴۰ کیلومتری شمال شرق واقع است که بخاطر طبیعت خاص آن و آسمان پرستارهٔ کویری و ماسه‌های روانش جذابیت زیادی برای توریست‌های داخلی دارد. یغمای جندقی؛ شاعر بزرگ فارسی زبان در دوران قاجاراست که سرایندهٔ غزلیات عاشقانه و هزلیات شیرین و مرثیه‌های سوزناک در رثای حسین بن علی (ع) است. خانهٔ این شاعر بزرگ در قسمت قلعهٔ جندق واقع است.
بارگذاری شده توسط :irangardi در تاریخ : ۲۴-۷-۱۳۹۴

جاذبه های گردشگری اصفهان قسمت 9

اقتصاد سنتی استان مبتنی بر صنایع دستی چون قالی بافی، ابریشم بافی، قلمزنی، منبت کاری، زری بافی، خاتم کاری، ملیله دوزی، مینیاتور، سفالگری، میناکاری، فلزکاری، فیروزه کوبی، نقره سازی، کاشی سازی، قلمکاری و پولک دوزی از صنایع زیبای اصفهان است که امروزه رونق خوبی نیز در بخش جهانگردی دارد. صنایع بزرگی چون ذوب آهن، مجتمع فولاد مبارکه، پالایشگاه، شرکت پلی‌اکریل اصفهان و همچنین کارخانه جات متعدد سرامیک و کاشی‌سازی و معادن سنگ و سنگبری از علل صنعتی شدن و اقتصاد قوی استان محسوب می‌شود. از صنایع دیگر استان که می‌توان فهرست وار به برخی اشاره نمود: ظروف چینی، سرامیک، تولید لوازم خانگی، کارخانه تولید سیمان، ورق موجدار، صنایع خودروسازی، صنایع نظامی، صنایع هواپیماسازی، ساخت لوازم و تأسیسات گازی، صنایع مواد غذایی، فراورده‌های لبنی، ریسندگی، نساجی و …می‌باشند. در اصفهان غذاهای سنتی بسیاری مورد استفاده هستند که برخی از آنها مربوط به شهرهای دیگر اصفهان بوده‌اند و یا در شهرهای دیگر ایران نیز رواج داشته و دارند. در این میان کباب، بریان و خورش ماست معروف‌ترین غذای اصفهان می‌باشند. همچنین سایر غذاهای این شهر عبارتند از: باقالی ذرت (خوراسگان)، آش سماق، کله جوش که ازغذاهای ایلات اصفهان است، سرگنجشکی، کوکو قندی، قیمه ریزه، آش ماش و قمری، یخنه ترش، ماش و زردک، اوماج سرکه و چغندر، نخود آب، کوفته برنجی
بارگذاری شده توسط :irangardi در تاریخ : ۱۰-۶-۱۳۹۴

دیدنی های شهر اصفهان قسمت 14

اقتصاد سنتی استان مبتنی بر صنایع دستی چون قالی بافی، ابریشم بافی، قلمزنی، منبت کاری، زری بافی، خاتم کاری، ملیله دوزی، مینیاتور، سفالگری، میناکاری، فلزکاری، فیروزه کوبی، نقره سازی، کاشی سازی، قلمکاری و پولک دوزی از صنایع زیبای اصفهان است که امروزه رونق خوبی نیز در بخش جهانگردی دارد. صنایع بزرگی چون ذوب آهن، مجتمع فولاد مبارکه، پالایشگاه، شرکت پلی‌اکریل اصفهان و همچنین کارخانه جات متعدد سرامیک و کاشی‌سازی و معادن سنگ و سنگبری از علل صنعتی شدن و اقتصاد قوی استان محسوب می‌شود. از صنایع دیگر استان که می‌توان فهرست وار به برخی اشاره نمود: ظروف چینی، سرامیک، تولید لوازم خانگی، کارخانه تولید سیمان، ورق موجدار، صنایع خودروسازی، صنایع نظامی، صنایع هواپیماسازی، ساخت لوازم و تأسیسات گازی، صنایع مواد غذایی، فراورده‌های لبنی، ریسندگی، نساجی و …می‌باشند.
بارگذاری شده توسط :irangardi در تاریخ : ۲۹-۵-۱۳۹۴
نمایش اطلاعات بیشتر