نمایش دهنده ثابت
تاریک نمودن حاشیه
تیتر امشب - برنامه ششم توسعه در بوته نقدبرنامه تیترامشب شبکه خبر
انصراف

کارشناسان درباره رای کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از بروز اختلاف بین فدراسیون های فوتبال ایران و عربستان، و برگزاری دیدار تیم های این دو کشور در ورزشگاههای بی طرف نظرهای متفاوتی دارند،با وجود این همگی معتقدند که رای کنفدراسیون فوتبال آسیا سیاسی بوده است.
احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال، با بیان اینکه تصمیم اتخاذ شده یک مقدماتی داشته، و بر اساس روابط دو کشور بوده است، گفت: وقتی اطلاعات غلط می دهیم، نتیجه غلط هم دریافت خواهیم کرد و باید اعتراض می شد در سر میز مذاکره، و میز مذاکره ترک می شد.
در ادامه برنامه منصور عظیم زاده رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال گفت: بر اساس یک حادثه نباید یک قائده کلی اتخاذ شود. از سال 2008 تا کنون 50 تیم عربستانی در زمان ها و برهه های مختلف در ایران بازی کرده اند، بدون هیچگونه مشکلی و اینکه عربستان ادعا می کند که من به اتباع خودم اجازه نمی دهم به کشور شما بیایند و یا ورزشکاران شما به کشور ما بیایند در حالی اتفاق افتاد که عربستان می دانست این ماده مخالف ماهیت این درخواست است، بلکه درخواست غلط خود را تغییر داد و امنیت در ایران را مطرح کرد.
او افزود: دقیقا نکته ای که آقای براتی گفتند درست است و گزارش های بازرسان afc کاملا درست و به نفع ایران بود.


نصیرزاده در رابطه با تصمیم کنفدراسیون و این تصمیم که به علت بهبود نیافتن روابط بین عربستان سعودی و ایران، دیدارها در کشور ثالث برگزار شود گفت: عربستان گفته است اتباع من به ایران نمی روند. ترکیه و ارمنستان با هم مشکل داشتند و با هم بازی می کنند.

سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن هم طی ارتباط تلفنی از اهمال کاری که در خصوص نامه تشکر آمیزی که آقای کفاشیان می توانست توسط آن در خصوص حق ایران دفاع کند، سخن گفت و تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم که مردم چه انتظاری دارند و اما مصالح کشور به چه گونه است. ما این شانس را داریم که صعود کنیم اما فوتبال ما تحت تاثیر نظام قرار دارد، و ما باید به عزت کشور توجه داشته باشیم. در حالی که در پی خبر روزنامه عربستانی نامه تشکر آمیز فرستادیم تا از آن به نفع ما استفاده شود، اما آقای کفاشیان گفت که نامه ای به دست ما نرسیده است.

∨بیشتر...
برای دریافت فایل باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
برای اعمال نظر باید وارد سایت شوید یا " + ثبت نام کنید.
نظرات :
Error
برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
ویدیوهای مرتبط | نظرات
ویدیوی بعدی
نمایش خودکار
اشتراک گذاری با دنبال کنندگان
نام دنبال کننده :
    ویدیو برای دوستان ارسال شد.