نمایش دهنده ثابت
تاریک نمودن حاشیه
برنامه تیتر امشب -مناطق آزاد کشوربرنامه تیترامشب شبکه خبر
انصراف

برای تامین آرامش و امنیت مسافرت های نوروزی دستگاه های و سازمان های مختلفی بسیج شده اند. سازمان های مرتبط با حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی نیز در جهت تسهیل سفرهای نوروزی اقدامات متعددی انجام داده اند.
برای بررسی برنامه ریزی این سازمان، برنامه تیتر امشب گفتگویی را با مسئولین سازمان حمل و نقل جاده ای کشور، سازمان راه آهن کشور و سازمان هواپیمایی کشوری انجام داد:
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ابتدای این برنامه با اشاره به آمار سفرهای مسافران نوروزی گفت: ما با توجه به در اختیار داشتن سامانه های جدید، توانسته ایم مقوله پیش بینی سفرهای هموطنان را به صورت علمی انجام دهیم. خوشبختانه در سال جدید ما توانستیم سامانه داده کاوی را راه اندازی کنیم. این سیستم به ما کمک می کند که چند پیش بینی را انجام دهیم. یکی، پیش بینی سفر هست و دیگری تخمین ترافیک جاده ها است. که ما می توانیم در طول بیست روز سفرهای نوروزی را تخمین بزنیم.
شهرام آدم نژاد گفت: تا الان با تقریب 91/2 درصد این سامانه توانسته است پیش بینی های درست انجام دهد. سال گذشته نزدیک 9 میلیون نفر از حمل و نقل عمومی استفاده کرده اند. امسال هم تا امروز تا ساعت 20: 30 دو میلیون دویست و هشتاد هزار نفر از طریق حمل و نقل عمومی جابجا شده اند.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری نیز با اشاره به استفاده مردم از حمل و نقل هوایی در کشور گفت: پیش بینی همکاران ما این است که امسال 3 میلیون نفر چه برای سفرهای داخلی و چه برای سفرهای خارجی از هواپیما استفاده کنند.
محمد خداکرمی افزود: از این تعداد سفر سه چهارم به پروازهای داخلی اختصاص دارد و مابقی نیز به سفرهای خارجی و بین المللی اختصاص دارد.
معاون مسافری شرکت راه آهن نیز در این برنامه در خصوص میزان استفاده مردم از حمل و نقل ریلی کشور گفت: سفرهای ریلی از 25 اسفند ماه آغاز شده و تا 15 فروردین نیز ادامه خواهد داشت.
محمد راشدی افزود: 1 میلیون 860 هزار نفر در نوروز امسال از حمل و نقل ریلی استفاده می کنند که در مقایسه با سال قبل 5 درصد کاهش دارد. این کاهش هم به خاطر این است که 120 واگن به دلیل فرسودگی از مدار خدمت رسانی خارج شده است. امیدواریم با افزایش ضریب اشغال نسبت به سال گذشته، شاهد افزایش حجم جابجایی ها باشیم.
راشدی تأکید کرد: از چهار گذشته تا امروز 350 هزار نفر در مسیرهای ریلی جابجا شده اند.

∨بیشتر...
برای دریافت فایل باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
برای اعمال نظر باید وارد سایت شوید یا " + ثبت نام کنید.
نظرات :
Error
برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید.
ویدیوهای مرتبط | نظرات
ویدیوی بعدی
نمایش خودکار
اشتراک گذاری با دنبال کنندگان
نام دنبال کننده :
    ویدیو برای دوستان ارسال شد.