خانه

درباره کانال

کانال های مرتبط

ویدئوهای کانال

Video05:39

دورود پایتخت طبیعت ایران-سراب بیشه روستای تی

دورود پایتخت طبیعت ایران-سراب بیشه روستای تی
Video04:44

مناطق گردشگری استان لرستان

استان لرستان یکی از استان‌های غربی ایران است. این استان ۲۸٫۲۹۴ کیلومتر مربع مساحت و بیش از یک میلیون و هفتصد و پنجاه و چهار هزار نفر جمعیت دارد.نرخ بیکاری در لرستان با ۲۰٫۲ درصد بالاترین نرخ بیکاری در ایران است. این استان سیزدهمین استان ایران از نظر جمعیت می‌باشد و یکی از استان‌های پرجمعیت ایران به شمار می‌رود. خرم‌آباد مرکز استان است
Video04:31

جاذبه های گردشگری لرستان

جاذبه های گردشگری استان لرستان
Video04:35

جاذبه های توریستی و دیدنی شهر درود از استان لرستان

جاذبه های توریستی و دیدنی شهر درود از استان لرستان
Video04:35

جاذبه های گردشگری درود لرستان

آشنائی با شهرستان دورود لرستان و جاذبه های گردشگری آن دورود شهرستانی است در شرق استان لرستان و مرکز آن شهر دورود است. مساحت شهرستان دورود ۱۳۲۶ کیلومتر مربع است که ۷/۴٪ خاک لرستان را شامل می‌شود. این شهرستان از شمال به شهرستان بروجرد و شهرستان سربند، از شرق به شهرستان ازنا ، از جنوب به شهرستان الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد محدود است . آب و هوای معتدل کوهستانی دارد و متوسط بارش سالانه آن ۶۷۰ میلیمتر است . به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر دورود می‌توانیم این شهر را جدا کننده دو تیره از لرهای بختیاری و لرستانی (لربزرگ و لر کوچک) نامید . قسمت جنوبی و جنوب شرقی رودخانه‌های مذکور لرهای بختیاری و قسمتهای شمالی و شمال غربی رودخانه لرهای لرستانی هستند.این شهرستان تا سال ۱۳۶۸ بخشی از شهرستان بروجردمحسوب می شد.مردمانش با لهجه‌های مختلفی صحبت می‌کنند که مهم‌ترین آنها سیلاخوری، لری بختیاری و لری لرستانی است این شهر در جوار تلاقی دو سرشاخه رود دز ( تیره و ماربره) یکی از شمال و یکی از شرق با نام رودخانه سزار است که سرچشمه اصلی رود دز می‌شوند. نام دورود نیز در حقیقت معنای فارسی نام قدیمی این شهر بحرین ویا بین النهرین است. عبور راه آهن سراسری تهران جنوب از این منطقه و نیز احداث و بهره برداری از کارخانه سیمان دورود و فارسیت از عوامل عمده و حیات و توسعه شهر به حساب می آیند. شهر دورود در شمال شرقی استان لرستان و منتهی الیه دشت سیلاخور واقع شده است. وسعت شهرستان دورود 2719 کیلومتر مربع است و جمعیت آن بالغ بر 170000 نفر است. موقعیت دورود از نظر نزدیکی به اشترانکوه و همچنین قرار گرفتن در محور اصلی خرم آباد – اصفهان در حضور و استقرار عشایر کوچ رو بسیار موثر بوده است. فاصله دورود تا بروجرد ۵۶ کیلومتر، تا خرم‌آباد ۸۶ کیلومتر، تا اراک ۱۱۷ کیلومتر و تا تهران ۴۰۰ کیلومتر است. جاذبه های گردشگری دورود : دورود دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری متعددی است بطوریکه از سوی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری عنوان پایتخت طبیعت ایران برای این شهر انتخاب شد. از جمله می‌توان به دریاچه‌ گهر، دره نگار، منطقه رنگیه، غار مرده‌ها، آبشار دوش خرسان،اشترانکوه ، آبشاردره اسپر، آبشار سفیدآب، دره نی گاه(نگار)، چشمه ساعت، بیشه پیرتو، بیشه آبگرم اشاره کرد.
Video00:29

ایرانگردی-آبشاربیشه

ایرانگردی-آبشاربیشه
Video00:29

ایرانگردی-آبشاربیشه

ایرانگردی-آبشاربیشه

دیدنی های استان لرستان

irangardi

۱۳۹۳-۱۰-۲۲

۱۳۹۴-۴-۱۰

۷

ایرانگردی

استان لرستان یکی از استان‌های غربی ایران است. این استان ۲۸٫۲۹۴ کیلومتر مربع مساحت و بیش از یک میلیون و هفتصد و پنجاه و چهار هزار نفر جمعیت دارد.این استان سیزدهمین استان ایران از نظر جمعیت می‌باشد و یکی از استان‌های پرجمعیت ایران به شمار می‌رود. خرم‌آباد مرکز استان است.