+دنبال کردن

خانه

درباره کانال

کانال های مرتبط

ویدئوهای کانال

Video05:46

اماکن توریستی واشنگتن دی سی

این شهر از سال ۱۸۷۱ به‌نام جرج واشینگتن رهبر استقلال طلبان و اولین رییس جمهور دولت فدرال آمریکا که یک فراماسون بود، نام‌گذاری شده‌است. برای اجرای مصوبه هفدهم بخش ۸ در اصل اول قانون اساسی آمریکا، در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۷۹۰ بخش‌هایی از ایالت‌های مریلند و ویرجینیا برای ساخت پایتخت ایالات متحده در نظر گرفته شد که «ناحیه کلمبیا» نام گرفت. البته یک قرن بعد زمین‌های این ناحیه در جنوب رودخانه پوتوماک به ایالت ویرجینیا بازپس داده شد. ساختمان کاپیتال محل استقرار کنگره ایالات متحده آمریکا بوده، در حالی‌که کاخ سفید و تمامی وزارتخانه‌های کشور نیز در اینجا قرار دارند. این شهر در «ناحیه کلمبیا» (District of Columbia با سرنام "دی. سی") زیر نظر کنگره آمریکا و خارج از حاکمیت تمامی ۵۰ ایالت این کشور قرار دارد. این ناحیه مشترک و برای همگان است و لذا تمامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های فدرال همچون کتابخانه ملی کنگره آمریکا در این ناحیه مستقرند و از نظر قانونی این ناحیه یک ایالت نیست. شهر واشینگتن و ناحیه کلمبیا از نظر گستره یکسان هستند و یک شهردار دارند؛ بنابراین از دید عملی هر دو نام به یک موجودیت اشاره دارد. واشینگتن در شرق آمریکا و بین دو ایالت مریلند و ویرجینیا قرار دارد. ناحیه کلمبیا نماینده‌ای در کنگره آمریکا ندارد و سناتوری هم در مجلس سنا ندارد. به همین خاطر برخی از ساکنین این ناحیه بارها ناخشنودی خود را از این بابت ابراز کرده‌اند؛ چرا که با وجودِ نداشتن نماینده‌ای برای تصمیمات فدرال، ملزم به پرداخت مالیات‌های فدرال هستند.[۴] شعار «مالیات می‌پردازیم ولی نماینده نداریم. بطور غیررسمی برای اعتراض به این وضعیت بکار می‌رود. برخی از شهروندان در منطقه کلمبیا کمپینی برای تغییر این وضعیت و بدست آوردن حق رای به راه انداخته‌اند. موسسه اسمیتسونین و مرکز هنرهای نمایشی جان اِف کندی در شهر واشینگتن از برجسته‌ترین مراکز هنری آمریکا و جهان می‌باشند. یادبود لینکلن، یادبود جفرسون، و یادبود واشینگتن نیز در این شهر قرار دارند. وقت محلی آن با نماد EST نمایش داده می‌شود که ۵ ساعت از زمان گرینویچ عقبتر است.
Video09:59

سفر به درون غار علیصدر

غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. علیصدر همچنین بزرگ‌ترین غار آبی جهان می‌باشد.[نیازمند منبع] این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبودراهنگ در استان همدان واقع شده‌است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است.[۲] محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. از مجموعه رشته آبها، دریاچه بزرگی در درون غار بوجود آمده و از این رو نفوذ به ژرفای غار تنها با قایق میسر است. غار علیصدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است. غار علیصدر ۲۳اُمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۱۵ دی ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.
Video05:18

مونیخ- از حفظ آداب و رسوم سنتی تا هنر معماری مدرن

مجسمه‌ها و مکان‌های فرهنگی مونیخ، شهرت این شهر را جهانی کرده‌اند. در مونیخ نه تنها به آداب و رسوم سنتی بها می‌دهند، بلکه مد روز هم در سرتاسر شهر قابل مشاهده است. برای آشنایی بیشتر با یکی از زیباترین شهرهای اروپا، در سفری به ایالت بایرن با ما همراه شوید.
Video01:42

پرش از بلندترین ارتفاع در دبی

پرش از بلندترین ارتفاع
Video00:36

سالگرد تاسیس برج العرب در دبی

سالگرد تاسیس برج العرب در دبی + اتش بازی
Video06:09

مجموعه خنده دار از کلیپهای ویدئویی سال 2014

مجموعه خنده دار از کلیپهای ویدئویی سال 2014
Video00:15

مرغ های ماهی خوار

مرغ های ماهی خوار دریای بوشهر
Video00:15

طولانی ترین پل دنیا

طولانی ترین پل دنیا در چین که از روی دریا می گذرد
Video00:42

شکار خرس قطبی

خرس قطبی و شیر دریایی
Video04:07

دیدگاه حسین نوری درباره شارلی ابدو

شاید این ویدئو زندگی خیلی هارو تغییر بده
Video08:54

الفبای بورس

سازمان بورس چیست؟
Video00:10

بچه غیرتی

عجب کوماندوییه
Video01:06

نینجا فروت

نینجا فروت لیمو
Video00:55

قطار سوار شدن در پاکستان

کشور های جهان سوم
Video00:10

تصادف گاوی

تصادف گاوها
Video01:24

شکار جوجه تیغی

شیر ماده
Video00:23

شکار اختاپوس

شکار دوربین
Video03:00

زیبایی های طبیعت

زیبایی های افرینش
Video00:44

ابشار نیاسر

دیدنی های کاشان
Video00:14

عصبانیت اوباما

بله اینطور است
Video01:51

ماجرای سکسکه کردن مجری

چقدر ابروریزی
Video13:57

دیدنی های همدان

ایرانگردی

no name

no.name

۱۳۹۳-۳-۲۶

۱۳۹۳-۱۲-۵

۹۷

گوناگون

این کانال توضیحاتی ندارد.