سرویس اشتراک ویدیو ام پی فور

برای افزودن به لیست علاقه مندی باید وارد حساب کاربری شوید.

ورود به حساب کاربری

بستن

بله خیر

ام پی فور را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پخش بعد از 8

آموزش آستین پاکتی

58 بازدید1 ماه پيش
 • می پسندم
 • اشتراک گذاری
 • افزودن به لیست پخش
 • دانلود
 • گزارش تخلف
 • نشان گذاری
hana.lll

hana.lllکاربر hana.lll

آموزش دوختکانال آموزش دوخت

آستین پاکتی و ویدیو کامل آموزش الگوسازی و دوخت
امروز براتون یک مدل آستین اسپرت آماده کردیم به اسم آستین پاکتی جدا، این آموزش رو از دست ندید. میخواهیم الگوی آستین را آماده کنیم، قد آستین رو ما می خواهیم قدش کوتاه باشه تا خط آرنج، پس ما آستین کامل رو رسم می کنیم بعد از خط آرنج قیچی می کنیم، حالا مدلی که ما داریم قسمت مچ آستین که روی خط آرنج میوفته یه پاکتی جدا داره، برای طراحی آستین پاکتی، روی خط آستین انجامش میدیم، از خط لبه آستینمون به اندازه پهنای پاکتی که می خوایم میایم بالا و یک خط افقی روی آستین می کشیم، حالا از کادر پایین که روی آستین مشخص کردیم کپی می کنیم.
آموزش رسم الگوی آستین پاکتی
ما پاکتی که می خوایم بدیم قسمت لبه بالاش می خوایم روی دولای بسته قرار بگیره پس میایم کپی که کردیم از خط لبه بالا الگو تا می کنیم و قیچی می زنیم برای اینکه پاکتی لبه اش برمیگرده بالا قشنگ تر وایسه، از دو تا گوشه بالا دو میلیمتر قیچی می کنیم که همین دو میلیمتر باعث میشه که پاکتی فیکس وایسه و لق نزنه و بعدا به لبه آستین دوخته میشه و بالای آستین می مونه. حالا فرمی که ما براش در نظر گرفتیم وسط پاکتی هم یک دال یقه می خوایم بدیم که میایم این پاکتی رو از وسط تا می کنیم و فقط وسط آن را علامت می زنیم و بقیه کارها رو روی پارچه انجام میدیم.
دوخت الگوی آستین روی پاچه
آستین رو هم باید خط راستاش رو کنترل کنیم وقتی که روی پارچه میگذاریم یعنی ما متر رو میذاریم ابتدای خط تا ترکی پارچه به یک اندازه باشه، انتهای خط هم دقیقا همان اندازه باشه، این میشه راستاگیری آستین، آستین رو وصل می کنیم روی پارچه بعد میریم سراغ مچ که الگو رو میذاریم روی پارچه و چون پارچه ما تترون است و کش نمیاد مچ رو افقی گذاشتیم روی پارچه، مچ آستین رو لایی می زنیم و از وسط تا کردیم و خط اتو انداختیم.
دوخت آستین
بعد از اینکه دوخت بالاتنه تموم شد میریم سراغ آستین، درز آستین رو سردوز می کنیم بعد چرخ می کنیم و میذاریم کنار، میریم سراغ مچ پاکتی، بعد از اینکه لایی زدیم از وسط تا می کنیم و خط اتو میذاریم بعد دوباره بازش می کنیم و دو تا لبه رو به هم دیگه میدوزیم، بعد از اینکه دوختیم، مچ رو از پشت برمی گردونیم سوزن می زنیم که تکون نخوره، خط وسط مچ رو پیدا می کنیم و علامت می زنیم. از این نقطه وسط به دلخواه میایم پایین و بعد از دو طرف نقطه وسط ۲ سانتیمتر به راست و ۲ سانتیمتر به سمت چپ میریم و بعد به هم وصل می کنیم و بعد با دونه ریز چرخ، چرخ می کنیم چون قراره داخلش رو قیچی کنیم که وقتی دونه چرخ ریز باشه دیگه پارچه در نمیره، بعد از اینکه دوختمون تموم شد از کنار دوختمون با یه قیچی تیز باید قیچی کنیم بعد از اینکه اضافه رو قیچی کردیم توی قسمت زاویه با یه قیچی تیز تا زاویه ای که داریم چرت می زنیم و بعد مچ رو برمی گردونیم و اتو می زنیم.
اتصال مچ به آستین
مچ رو میدیم داخل آستین و درزهای آستین رو روبروی هم میذاریم و سوزن می زنیم و دورتادور درز مچ رو چرخ می کنیم که مچ به آستین وصل میشه و مچ رو میاریم بالا و برمیگردونیم روی آستین و اتو می زنیم فقط برای اتو کردن حواستون باشه درز مچ رو چند میلیمتر به سمت داخل اتو کنید که وقتی برمی گردونید نمای درز معلوم نباشه، بعد از اینکه مچ تموم شد میریم سراغ جا انداختن آستین. برای جا انداختن آستین از قسمت تاج آستین ۱۰ سانتیمتر به سمت راست و ۱۰ سانتیمتر به سمت چپ میریم و از لب به لب درز آستین یه دوخت با دونه درشت چرخ میریم، از داخل کار لباس رو میگیریم دستمون تاچ آستین رو میذاریم روی درز سرشانه، از بیرون میذاریم روی سرشانه، آستین روبرومون هست و به آستین سوزن می زنیم و تاچ رو فیکس می کنیم، درز زیر بغل رو یعنی درز پهلو رو با درز آستینمون روبروی هم میذاریم، سوزن می زنیم.
برش عصایی در حلقه آستین
بعد از اینکه این قسمت پایین آستین رو فیکس کردیم، قسمت تاج آستین که اضافه داره باقی میمونه، برای چرخ کردن از قسمتی که صاف است و از ادامه دوخت درشتمون شروع می کنیم به چرخ کردن، یک نکته ای که داره کلا درزهای هلال، برش های عصایی، حلقه آستین که هلال هستند و صاف نیستند بهتر اینه که شما رو به بالا به سمت خودتون بگیرید، این شکلی جا میوفته این هلال، پس ما بعد از درز خوردمون شروع می کنیم به چرخ کردن و حالا که به خوردمون می رسیم دو طرف خورد رو با دست می گیریم که درز صاف میشه و دیگه چین نمی خوره و چرخ می کنیم بعد از اینکه چرخ کردیم دوخت درشت رو میشکافیم.
آموزش اتو کردن آستین
برای اتوی آستین درز آستین رو میذاریم و لبه اتو رو میذاریم روی درز دوختمون یعنی اتو داخل آستین نمیره و به همین شکل دورتادور این لبه دوختمون رو اتو می کنیم، بعد از اینکه اتو کردیم درز حلقه آستین رو میدیم داخل و با اتو بهش بخار میدیم و با دست بهش حالت میدیم، اتو رو مستقیم روی درز آستین نمیذاریم چون تاج آستین میخوابه و بهم میخوره. آموزش آستین پاکتی جدا ما تموم شد شما می تونید این مدل رو روی آستین های مانتو و شومیز اجرا کنید

نمایش بیشتر
0 دیدگاه
0 دیدگاه ثبت نظرات بیش از حد مجاز است، چند دقیقه بعد ثبت کنید.
تصویر پیش فرض کاربر

اشتراک گذاری

 • کد ویدیو
 • واتس اپ
 • تلگرام
 • فیسبوک
 • توییتر
 • لینکدین

کد ویدیو

copy

گزارش تخلف

متن گزارش:

ثبت

تکرار پخش