سرویس اشتراک ویدیو ام پی فور
انتخابات1403

برای افزودن به لیست علاقه مندی باید وارد حساب کاربری شوید.

ورود به حساب کاربری

بستن

بله خیر

ام پی فور را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پخش بعد از 8

تفاوت بین پنجره های نرمال و ترمال بریک

68 بازدید10 ماه پيش
aluminiumiranasia

aluminiumiranasiaکاربر aluminiumiranasia

aluminiumiranasiaکانال aluminiumiranasia

ما دراین مقاله سعی کردیم تفاوت بین پنجره های نرمال و ترمال بریک را به صورت اختصاصی برای شما توضیح دهیم، تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

یکی از اجزای مهم سازه های امروزی پنجره و درب های آن میباشند که نبود آنها نقص در سازه را نمایش میدهد و از طرفی بودن آنها نمای بسیار زیبایی به آن میبخشد.

پنجره های امروزی انواع مختلفی دارند مانند آلومینیومی، یوپی وی سی، فلزی و …

یکی از بهترین و شکیل ترین و همواره به صرفه ترین نوع درب و پنجره، درب و پنجره آلومینیومی میباشد. آلومینیوم از چند لحاظ نسبت به موارد ذکر شده گزینه بهتری میباشد. به طور مثال آلومینیوم مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد و طی مرور زمان در صورت نگهداری صحیح هیچگونه مشکلی برای آنها بوجود نمی آید. یکی دیگر از نکات مثبت در خصوص آلومینیوم وزن سبک و زیبایی و تنوع آن در طرح ها و رنگ های مختلف میباشد که باعث شده از زمان ورود آلومینیوم به صنعت ساختمان جایگاه بسیار خوبی بین سازندگان و مصرف کنندگان داشته باشد.

پنجره های نرمال و ترمال بریک از انواع پنجره های آلومینیومی میباشند که خاصیت های آلومینیوم در هردوی آنها وجود دارد. هردو مقاوم و عایق صوتی و برودتی میباشند و در عین حال زیبایی خاصی به سازه میبخشند.

پنجره های آلومینیومی چه نرمال و ترمال بریک هردو سازگار با محیط زیست میباشند و 100 درصد قابل بازیافت هستند.
نرمال
پروفیل های نرمال، پروفیل های کامل آلومینیومی میباشند و در هیچ قسمتی از آنها لایه یا تسمه های پلی آمیدی استفاده نشده و در سرتاسر چهارچوب و لنگه ها آلومینیوم کامل را مشاهده خواهیم کرد.

پروفیل های نرمال عایق صوت میباشند و میتوان با استفاده از گسکت های مناسب میتوان عایق بندی را بهتر کرد و هدر رفت انرژی را کاهش داد کرد.

پنجره آلومینیومی نرمال در عین سادگی مقاومت بسیار بالایی دارند و غیرقابل اشتعال میباشند و تحمل حرارتی بالایی دارند.

پروفیل های نرمال امکان اجرا انواع خدمات رنگی از جمله پودری و آنادایزینگ را دارند و میتوان تنوع خیلی در این پنجره ها داشت.

این نوع پنجره در صورت نگهداری و استفاده صحیح میتوانند سالیان طولانی منزل شما را زیبا و بدور از مشکل باقی بگذارند.

پنجره های نرمال ، قیمت های رقابتی و بسیار مناسبی دارند.

ترمال بریک
پنجره ترمال بریک به پنجره هایی که با پروفیل ترمال بریک ساخته میشوند اما یک فرق اساسی با پنجره هایی که با پروفیل نرمال ساخته میشوند دارند و آن هم در سطح مقطع و شکل ظاهری پروفیل ها میباشد.

پروفیل های ترمال بریک از دو قسمت بیرونی و داخلی تشکیل میشوند. به این صورت که یک پروفیل مثلا چهارچوبی دو قسمت بیرونی و خارجی دارد که با یکدیگر فرق دارند و این دو قسمت توسط تسمه ای از جنس پلی آمید به یکدیگر متصل میشوند و این عمل با انجام پرس صورت میگیرد.

دو قسمت پروفیل جداگانه در غالب های مخصوص ساخته میشوند و در نهایت بوسیله یک پرس این تسمه ها مابین پروفیل قرار میگیرد و آن دو را به هم وصل میکند.

این تسمه ها و قرارگیری دو مقطع در کنار هم و استفاده از گسکت های مناسب، عایق بندی پروفیل ها را چندین برابر میکند یعنی پروفیل های ترمال بریک مقاومت بیشتری دارند و گرما و سرما را سخت تر منتقل میکنند و در نتیجه باعث کاهش مصرف انرژی میشوند.پنجره های ترمال بریک هدر رفت انرژی را میتوانند تا 50 درصد کاهش دهند و از این نظر استفاده از آنها بسیار به صرفه میباشد.

این سبک پروفیل ها به دلیل دو تکه بودن نیز در بحث تنوع رنگی نیز موفقترند. به طور مثال میتوان قسمت بیرونی را به رنگ سفید و قسمت داخلی را به رنگ مشکی در آورد یا بالعکس.

نمایش بیشتر
0 دیدگاه
0 دیدگاه ثبت نظرات بیش از حد مجاز است، چند دقیقه بعد ثبت کنید.
تصویر پیش فرض کاربر

اشتراک گذاری

  • کد ویدیو
  • واتس اپ
  • تلگرام
  • فیسبوک
  • توییتر
  • لینکدین

کد ویدیو

copy

گزارش تخلف

متن گزارش:

ثبت

تکرار پخش